روز نوشت

اشتراکی برای ۲ مجله

نوشته شده توسط سعید بهزادی

من خیلی به زندگی سخت نمی گیرم، برای اینکه به نظرم زندگی مانند یک ماهی هست و ماهی را باید طوری بگیری که نه توی دستت بمیره و نه هم فرار کنه!

ولی در برخی مواقع خیلی سخت گیر هستم، مخصوصا وقتی بحث رسانه به میان بیاد و اگر آن هم یک مجله یا کتاب باشد(بهر حال هم خودم تو مجله کار میکردم و هم چندین کتاب نوشتم)؛ دو تا مجله را خیلی دوست دارم و همین باعث شده که اشتراک آن ها را بگیرم؛امروز برای تمدید اشتراک این دو تا مجله با دفتر آن ها تماس گرفتم.

مجله اول:پس از دومین تماس گوشی را برداشتند

– من: سلام. صبحتون بخیر ببخشید من می خواستم اشتراکم رو تمدید کنم.

– اپراتور:سلام،صبح شما بخیر،شماره اشتراکتون را بگید تا من بررسی کنم؛

اپراتور این مجله با یک لبخند و استقبال خوب از من، اول صبح روحیه خوبی به من هدیه داد و من هم شماره کارت را گرفتم و پس از وارد کردن رمز عبور همراه بانک گوشی موبایلم وجه را به حسابشان واریز کردم و پس از تماس دوباره تمدید اشتراک من تایید شد؛من از آن ها خواستم که شماره هفته قبل که بدستم نرسیده هم برایم ارسال کنید و ایشان با خوش رویی موافقت کردند و من خوشحال از اینکه این مجله دوباره وارد زندگیم می شود(تمام این عملیات ۱۰ دقیقه طول کشید)

مجله دوم:از ساعت ۹ صبح و بلافاصله پس از اینکه مجله اول را تمدید کردم به شماره این مجله تماس می گرفتم و بیش از ۱۰ بار که گوشی برنداشتند و پس از تماس با چندین شماره مختلف که همه ابراز بی اطلاعی میکردند از نحوه تمدید  اشتراک این مجله،بالاخره پس از یک دوئل ۲ ساعته من موفق شدم با اپراتور اصلی این مجله مکالمه کنم.

– من: سلام. ببخشید من می خواستم اشتراکم رو تمدید کنم.

– اپراتور:سلام(با یک لحن بد) و فاقد انرژی مثبت،هر وقت پول دادید تماس بگیرید

– من: یه سوال میتونم بپرسم؟(میخواستم بپرسم یکی از مجلات دیگر هم اشتراک میخوام)

اپراتور: هر وقت پول واریز کردید تماس بگیرید.خداحافظ

شما به من بگید کجای قیافه من شبیه پول هست؟من نمی دانم این ها با خودشان چه فکر کرده اند،این مجله ادعای جوان ترین مجله را یدک می کشد و این هم از نحوه برخورد پرسنل این مجله!!! ایشان می خواست روز من را خراب کند هر چند توانست تمرکز من بهم بریزد،از آنجایی که من وقتی خواستم دوباره رمز همراه بانک گوشی موبایلم را بزنم،نیم ساعت هر چی فکر کردم چیزی به ذهنم نیومد و این برمیگردد به نحوه برخورد این اپراتور!بالاخره شماره کارت که به من ندادند و من را به بانک فرستادند و پس از واریز وجه،گفتن ۲ هفته دیگر اشتراکتان تایید می شود و باید ۲ هفته برای شماره جدید صبر کنید!عجب!!!۱۴ روز کاری طول میکشد برای یک تمدید!

 

این فقط بخش کوچکی از برخوردها  و ارتباط های روزانه ما است،ما می توانیم اپراتور  مجله شماره یک باشیم یامجله شماره ۲،می توانیم با برخوردهای  بد سکان کشتی را از دست بدهیم یا می توانیم سکان را قوی تر هدایت کنیم،هدایت یا غرق کردن کشتی با خودتان است همانند گرفتن ماهی که در دستتان است!

پ.ن: نمیخواستم اسم مجلات را بیاورم ولی گفتم حیفه نگم، مجله اول پنجره خلاقیت بود و دومی همشهری جوان!

درباره نویسنده

سعید بهزادی

من سعید بهزادی هستم،حدود ۵ سال است در حوزه خلاقیت فعالیت می کنم. دغدغه اصلی من بیدار شدن حس خلاقیت درون افراد جامعه است .من میتونم به افراد و سازمان ها کمک کنم تا آتفشان خلاقیت درونشون فعال بشه،پس اگر دوست داری آدم خلاق باشی و توانمندهایت رو بیشتر بشناسی میتونی اینجا ازش باخبر بشی

پیام بگذارید