بازاریابی خلاق روز نوشت

کیفیت سیخی چند؟

نوشته شده توسط سعید بهزادی

این جمله  رو بارها  و بارها شنیدید، خواستن توانستن است! اما به قول آقای مربی(امیر مهرانی) خواستن توانستن است اما با چه کیفیتی!!!

نمی دانم تا به حال به یک محصول خوشمزه عادت کردید یا نه؟مثلا پیتزا !اون هم پیتزای فست فودx.اما بعد از یه مدت میبینید کیفیت پیتزا مثه روز اول نیست و کمیت رو فدای کیفیت کرده،خمیرش از یه طرف سفت شده و از اون طرف هم پنیر پیتزاش کِش نمیاد! و این هم میشه که رضایت مشتری کم میشه و بالطبع تعداد مشتری های روز به روز کاهش پیدا میکنه و فست فود از کار میفته!

ما جنس با کیفیت میخوایم مگه نه؟

چند ماه پیش که به عنوان خبرنگار و مدیر یک سایت خبری تحلیلی فعالیت می کردم به جلسه شورای اداری شهرستانی دعوت شدیم و بحث در رابطه با نوشیدنی بالا گرفت.یکی از خبرنگاران گفت که من رفتم تو یه سوپر مارکت هر چی گشتم یه نوشیدنی ایرانی پیدا نکردم،گفتم حق خوب یه جورایی حق دارند!شما مانجو ایرانی رو در نظر بگیر و مانجو خارجی!

من خودم عاشق اینم که از تولید داخل حمایت کنم و پولش رو دو تا هموطنم بخورن و من یه روز واسه حمایت اومدم مانجو ایرانی خوردم .فک کنم  تولیدش طرفای بوشهر بود،اما جز آب شکر  و مزه  بد چیزی حس نکردم! و باز مجبور شدم به همان کالای خارجی رو بیارم!فقط به خاطر کیفیت!(ما داریم پول میدیم دیگه !دوس داریم جنس با کیفیت تحویل بگیریم!)

داستان ژاپنی ها رو شنیدین؟

میگن چند سال پیش، شرکت بزرگ آی بی ام تصمیم گرفت که تولید یکی از قطعات کامپیوترهایش را به ژاپنی ها بسپارد در مشخصات تولید محصول نوشته بود:سه قطعه معیوب در هر ۱۰۰۰۰ قطعه ای که تولید می شود قابل قبول است.

هنگامیکه قطعات تولید شدند و برای آی بی ام فرستاده شدند، نامه ای همراه آنها بود با این مضمون:مفتخریم که سفارش شما را سر وقت آماده کرده و تحویل می دهیم، برای آن سه قطعه معیوبی هم که خواسته بودید خط تولید جداگانه ای درست کردیم و آنها را فراهم ساختیم امیدواریم این کار رضایت شما را فراهم سازد !

چه درسی از این استاندارد سازی  و احترام به کیفیت ژاپنی ها میگیریم؟

با وجود اینکه شرکت آی بی ام تا ۳ قطعه معیوب رو قابل قبول میدانست اما ژاپنی ها با استفاده از خط تولید جداگانه نگذاشتند کالایی معیوب از دستشان در برود؛نمی دانم برخی شرکت های ایرانی چطور حاضر می شوند فقط منافع خودشون رو در نظر بگیرند؛شما فکر الان که چیپس میخوری باید هوا بخوری نه چیپس! محتویات چیپس :۹۰  درصد هوا،۱۰ درصد چیپس!پس این وسط میگید» هیمشه حق با مشتری بید» کجا رفت؟

شما با چه کیفیتی میخوای کار بکنی؟

یکی از مسئولان پروژه ایجاد یک مرکز فرهنگی، از این مرکز در حال ساخت بازدید کرد. او دید که یک مجسمه ساز، در حال ساخت یک مجسمه است و متوجه شد که یک مجسمه ساخته شده مشابه نیز آنجاست. 
با تعجب از مجسمه ساز پرسید: از این مجسمه دو تا نیاز داری؟ 
مجسمه ساز بدون نگاه کردن گفت: نه. فقط یکی می خواهیم، اما اولی در آخرین مرحله آسیب دید. 
مقام مسئول، مجسمه ساخته شده را بررسی کرد و هیچ اشکالی پیدا نکرد و از مجسمه ساز پرسید: آسیب کجاست؟ 
مجسمه ساز در حالی که مشغول کارش بود گفت: یک خراش روی بینی مجسمه است. 
مقام مسئول پرسید: این مجسمه را کجا می خواهید نصب کنید؟ 
مجسمه ساز گفت: روی یک ستون به ارتفاع شش متر. 
مقام مسئول پرسید: اگر در این ارتفاع نصب می شود چه کسی خواهد دانست که یک خراش روی بینی مجسمه است؟ 
مجسمه ساز کارش را قطع کرد، به مقام مسئول نگاه کرد، لبخند زد و گفت: من که می دانم.

این که با چه کیفیتی کار کنیم بستگی به خود ما دارد؛بستگی به نگرش ما دارد، یکی آبمیوه تولید می کند ۸۰ درصد طبیعی یکی ۱۰ درصد!من می خواهم در پایان این مقاله جمله یکی از مدیران خوب کشور( به شخصه کارشون رو قبول دارم) یعنی آقای ژان بقوسیان رو نقض کنم،ایشون یه جا نوشته بودند که کیفیت نمیتونه مزیت رقابتی باشه! یه جورایی حرفشون رو قبول ندارم.

همون مثال مانجو رو در نظر بگیرید،به فرض مرحله بازاریابی،تبلیغات و برندینگ هر دو تا مانجو ایرانی و خارجی دقیقا شبیه به هم باشه و آخرین گزینه ای که میتونه مزیت رقابتی باشه و باعث شه من مشتری مانجو خارجی بخرم اون کیفیته!پس حواست باشه اگه محصولی داری،میخوای بفروشی،هر چیزی فرقی نداره حواست به کیفیت باشه!

درباره نویسنده

سعید بهزادی

من سعید بهزادی هستم،حدود ۵ سال است در حوزه خلاقیت فعالیت می کنم. دغدغه اصلی من بیدار شدن حس خلاقیت درون افراد جامعه است .من میتونم به افراد و سازمان ها کمک کنم تا آتفشان خلاقیت درونشون فعال بشه،پس اگر دوست داری آدم خلاق باشی و توانمندهایت رو بیشتر بشناسی میتونی اینجا ازش باخبر بشی

پیام بگذارید