بازاریابی خلاق

۳ دلیل که باید از پیامک برای بازاریابی استفاده کنیم

نوشته شده توسط سعید بهزادی

خواه شما یک کسب و کار کوچک در فرعی یک خیابان تنگ و باریک داشته باشید خواه یک فروشگاه لوکس ۲۰۰۰ متری در بهترین جای شهر، قطعا نیاز به فروش بازاریابی دارید.

امروز می خواهم به شما یک ابزار بازاریابی را  معرفی کنم،که دم دست ترین ابزار برای فروش بیشتر هست اما از آن غافل هستید! این ابزار میتواند کسب و کار شما را متحول کند.این ابزار پیامک یا sMS هست.

در ابتدا می خواهم یک آماری در مورد پیامک برایتان بازگو کنم که مختان سوت می کشد!

  1. تقریبا ۲ برابر  جمعیت ایران سیم کارت واگذار شده است: تعداد سیم‌کارت واگذار شده تلفن همراه ۱۵۶ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۵۱۱ خط می باشد!
  2.  عادت های موبایلی در حدی است که براساس تحقیقات صورت گرفته از یک جامعه آماری دانشجویی مشخص شده که ۹۴ درصد دانشجویان به گفته خودشان هر روز پیامک ارسال می‌کنند و جالب این است از هر ۱۰ نفر دانشجو یک نفر در حین برگزاری آزمون و ۹ نفر در حین برگزاری کلاس پیامک ارسال می‌کنند.
  3. در همین حال ۳ نفر از هر ۴ نفر دانشجوی ایرانی حین خواب موبایل خود را در کنار رختخواب خود دارند و همین تعداد نیز اعتراف کرده اند که موبایل خود را زمانی که به حمام یا دستشویی می روند برای ارسال پیامک و یا پاسخگویی با خود می برند؛ ۶۳ درصد این افراد هنگام دوش گرفتن به یک تماس تلفنی پاسخ داده اند و ۴۱ درصد نیز بخش زیادی از زمان خود را در دستشویی برای برقراری یک تماس واقعی گذرانده اند.

باز هم بگویم؟پس متوجه شدید این ابزار چقدر در زندگی روزانه کاربرد دارد.حال ۳ تا از دلایلی رو میخواهم بگویم که احتمالا به این نتیجه می رسید که می توان با یک پیامک ۹ تومانی،فروشمان را چند برابر کنیم.

یک) پیامک وابسته به هیچ برنامه ای نیست!

شما اگر بخواهید تلگرام داشته باشید باید چیکار کنید؟خوب باید نرم افزار تلگرام را نصب کنید.باید یک کاری انجامی بدهید.اما شمایی که الان گوشی دارید خیلی راحت میتوانید بدون نصب هیچ برنامه ای یک پیامک ارسال کنید.امکان پیش فرضی هست که روی تمامی موبایل ها وجود دارد.در واقع دسترسی کاربر به این ابزار خیلی راحت است.

دو)یک ارتباط مستقیم دارید!

چه ابزاری را سراغ دارید که اینقدر مستقیم مخاطب را هدف قرار بگیرد و وارد شخصی ترین حریم زندگی افراد شود؟جز پیامک؟پس خیلی راحت اگر به صورت منطقی و شرافتمندانه وارد ذهن آن ها شدید  می توانید روی آن ها تاثیر بگذارید.

سه) بالاترین نرخ تبدیل در کل ابزارها!

آقا نرخ تبدیل چیه؟به زبان ساده وقتی کاربری از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید.

به طور مثال شما یک پیامک می فرستید به ۱۰۰ نفر و درخواست کردید که روی یک لینک کلیک کنید،تعداد افرادی که روی لینک کلیک می کنند می شود نرخ تبدیل.

در ابزارهای بازاریابی بهترین نرخ تبدیل را ایمیل دارد که در بهترین حالت چیزی حدود ۶۰ درصد می باشد.(رسیدن به این آمار خیلی سخت است ولی دست یافتنی)یعنی از ۱۰۰ نفر ۶۰ روی پیشنهاد شما کلیک می کنند و این خیلی عالی است. اما در پیامک حتی نرخ تبدیل ۹۸ درصد هم در آمار داریم و این یعنی وری نایس! چه ابزاری را سراغ دارید که وقتی از ۱۰۰ نفر درخواست یک کار می کنی حدود ۹۸ نفر درخواست شما را پاسخ دهند؟ این یعنی یک معجزه!

البته جبهه نگیرید در برابر پیامک،منظور ما این پیامکی های اسپم و مزاحم نیست،در مقالات بعدی به شما می گویم از این پیامک چطور می توانید در فروش،بازاریابی،برندنیگ استفاده کنید که هیچکس نتواند پیامک شما را نادیده بگیرد.

لطفا نظرتان را در مورد این مقاله زیر این پست بنویسید،به نظر شما  پیامک چه مزیت های دیگری دارد و نظرتان در مورد بازاریابی پیامکی چیست؟

درباره نویسنده

سعید بهزادی

من سعید بهزادی هستم،حدود ۵ سال است در حوزه خلاقیت فعالیت می کنم. دغدغه اصلی من بیدار شدن حس خلاقیت درون افراد جامعه است .من میتونم به افراد و سازمان ها کمک کنم تا آتفشان خلاقیت درونشون فعال بشه،پس اگر دوست داری آدم خلاق باشی و توانمندهایت رو بیشتر بشناسی میتونی اینجا ازش باخبر بشی

پیام بگذارید

1 نظر