چطور پارتی پیدا کنیم و پولدار شویم؟شبکه سازی به سبک سپیده جلو خانی

امروز دقیقا ساعت ۶:۵۷ دقیقه از خواب بیدار شدم و از کرج راهی دانشگاه الزهرا تهران شدم و حدود ساعت ۹ به دانشگاه رسیدم . سمینار پارتی سازی یا خلق لینک های قدرتمند توسط سپیده جلو خانی تدریس شد و حدود ۶ ساعت ایشان سخنرانی کردند که چند نکته مهم از سخنرانی ایشان را برایتان اینجا می آورم.
در واقع همه فکر می کنند برای کسب موفقیت در ایران باید دو تا پ داشته باشی پول و پارتی! در ادامه می خواهیم بگوییم پارتی چقدر مهم است و چطور می تواند حتی پولساز باشد.
یک- شرکت والت دیزنی چند دهه است که کار خود را آغاز نموده و تا به حال توانسته آثار محبوبی مانند «میکی موس»، «پری دریایی»، «دیو و دلبر» و «سیندرلا» را پیش روی چشمان علاقه مندان قرار دهد. علی رغم داستان جذاب و گیرایی که محصولات این شرکت دارند، 

 

اما هر آن چه ما در این انیمیشن ها دیده ایم، واقعیت ندارد و داستان به گونه ای متفاوت روایت شده است. برخی از کارتون ها دارای ماجرایی عجیب و گاها توام با خشونت هستند؛ به گونه ای که هرگز تصورش را نمی کنید. تصاویر و توضیحات زیر، این موضوع را برای شما روشن می سازد.

یک. در داستان سیندرلا خونریزی و قطع عضو بوده است

sub-buzz-16568-1479151908-1-w700

داستان والت دیزنی: یک دختر زیبا (شاهزاده) که توسط نامادری خود مورد بد رفتاری قرار می گیرد، به جشن رفته و آن جا با شاهزاده ملاقات می کند. او می بایست قبل از نیمه شب قصد را ترک می نمود. به همین دلیل عجله کرد و لنگه کفشش را جا گذاشت.

سپس شاهزاده به دنبال صاحب کفش گشت و دختران زیادی سعی کردند هر طور که شده کفش را در پای خود جا کنند. اما سرانجام شاهزاده سیندرلا را پیدا کرد و کفش به راحتی به پای او رفت. سپس آن ها با خوبی و خوشی کنار یکدیگر بودند.

sub-buzz-2387-1479497641-5

داستان اصلی: هنگامی که شاهزاده به خانه سیندرلا رسید، مادر نا تنی او به دخترانش دستور داد برای آن که کفش اندازه شان شود انگشتان خود را قطع کنند. اما نقشه آن ها موفق نبود و کفش تنها به پای سیندرلا رفت. در طول عروسیِ سیندرلا نیز چند کبوتر چشم های خواهران بدجنس او را از کاسه درآوردند.

شخصیت بل در دیو و دلبر خواهرانی حسود داشته است

sub-buzz-26115-1479156794-3

داستان والت دیزنی: بل توسط یک هیولا دزدیده می شود و زندگی اش را در قصری مجلل همراه با حرف زدن با ظروف می گذراند. او کم کم به زیبایی های درونی دیو پی می برد. دلبر به هیولا علاقه مند می شود و او را از طلسمی که چهره زشتش را به وجود آورده، رها می سازد.

sub-buzz-18908-1479157039-1

داستان اصلی: در روایت اصلی، بل دیو را برای دیدن یک هفته ای خواهرانش متقاعد می کند. آن ها هنگامی که جواهرات دلبر را دیده و به زندگی شاهانه اش پی می برند، سعی می کنند وی را بیشتر پیش خود نگه دارند تا دیو به جنون برسد و دلبر را ببلعد.

سفید برفی باید توسط کوئنتین تارانتینو کارگردانی می شد

sub-buzz-4811-1479157603-2

داستان اصلی: سفید برفی زیباترین بانوی زمان خود بود و به همین دلیل به سمت جنگل فرار کرد. او در آن جا با ۷ کوتوله زندگی کرد. در آن جنگل جادوگری حضور داشت که سفید برفی را با یک سیب مسموم نمود. کوتوله ها سعی کردند انتقام او را بگیرند. هنگامی که وی در خواب بود، یک شاهزاده بالای سر او حاضر شد و سفید برفی را زنده کرد. آن ها به خوبی و خوشی کنار یکدیگر زندگی کردند.

sub-buzz-5429-1479158067-5

داستان اصلی: ظاهرا جادوگر بر اثر افتادن صخره نمی میرد. او برای مجازات خود مجبور شد کفش های آهنی داغ بپوشد و با آن ها برقصد. این کار تا زمان مرگ جادوگر ادامه یافت.

پری دریایی داستانی غم انگیز دارد

ariel-the-little-mermaid-33081334-1920-1200

داستان دیزنی: آریل دختر پادشاه دریا، تصمیم می گیرد صدای خود را با انسان شدن عوض کند و به سطح زمین برود تا بلکه بتواند آن جا به دنبال عشق بگردد. وی به شاهزاده اریک علاقه مند می شود. آن ها با کمک یکدیگر شیطان را از بین می برند و به خوبی و خوشی کنار هم زندگی می کنند.

reasons-why-the-little-mermaid-is-sexist

داستان اصلی: معامله ای که میان پری دریایی و جادوگر شکل گرفته، مربوط به صدای آریل نبوده است. او باید بر روی چاقوها راه می رفته تا بتواند به انسان تبدیل شود. در پایان نیز شاهزاده با فرد دیگری ازدواج می کند و آریل مجبور می شود دوباره به دریا باز گردد.

 

اما نکته ای که حائز اهمیت است در سری دوم این کارتون ها تغییرات اساسی شکل گرفته است و به مانند سری یک دیگر خبری از شخصیت های ناقص و یک طرفه نیست وآن ها برای این کار روانشناسان یونگ برای فیلم هایشان استخدام کرده اند تا از دیدگاه یونگ روی شخصیت ها کار کنند. این حرکت والت دیزنی  به ما یاد میده می شود هنوز از خودت یک ورژنی را منتشر کنی و افراد باز هم تو رو دوست داشته باشند. پس نگران ارائه نسخه هایت نباش!

اگر بیل گیتس نگران نسخه های ویندوز بود و بجای  سیستم عامل(dos) می خواست ویندوز 10 بیاره بالا الان بیل گیتس، سر چهار راه بیل دستش بود!


نکته دوم: آقای مایک لیتمن یک کتاب 10 جلدی نوشته اند به نام گفتگو با میلیونرها،که در آن به 4 عامل مهم خلق درآمد کارآفرینان پرداخته است.

یک-روابط جدید را ایجاد کنید: منظور شبکه سازی است که از امروز سعی کنید شبکه خودتان را بسازید!

دو- بیش از حد انتظار ظاهر شدن: فراتر از نرمال به مشتری یا مخاطبتان ارزش ارائه بدهید.

سه-درخواست کردن

چهار-همین الان شروع کن(غلبه بر کمال گرایی)


نکته سوم:وقتی می خواهی یک شبکه یا رابطه را بسازی در این ارتباط لزوما پول مبادله نمی شود!  گاهی اوقات تهاتر باید انجام بدهی.مثلا من یک کتاب به شما هدیه می دهم شما هم یک کتاب به من هدیه می دهید. و یک نکته ای که شاید مهم ترین بحث شبکه سازی هست که تفسیرش را به عهده تفکر خودتان میگذارم.

کوپن خودت را الکی خرج نکن!


نکته چهارم: شبکه سازی یک علم است که از سال 2007 وارد ادبیات شده است و به طور رسمی جزو آمار محسوب می شود و طبق نظر سنجی که در سال 2010 از 59133 نفر انجام شد شبکه سازی با 42 درصد آرا بیشترین درصد روش استخدام را به خودش اختصاص داده است و بعد از آن بورد اینترنتی با 25% دوم است.

آقای مت یانگ کوست رئیس یک شرکت کاریابی یک جمله خیلی جالبی دارد.

نیروی انسانی مورد نیاز برای 70 تا 80 درصد موقعیت های شغلی بدون انتشار آگهی پیدا می شود با این حال افرادی که به دنبال شغل یا پروژه ثابتی می گردند 70 تا 80 درصد زمان خود را صرف جستجو در آگهی های استخدام می کنند.


نکته پنجم: معرف یا پارتی رو میتونی کجا پیدا کنی؟گاهی اوقات بجای پیدا کردن معرف باید بگردی دنبال سرچشمه یجورای باید بگردی جمشید بسم الله ها را پیدا کنی و به اونا وصل بشی اونوقت به همه چی دسترسی داری!

معرف ها رو میتونی اینجاها پیدا کنی

1- همین الان کانتکت های گوشیت رو دوباره چک کن خیلی از افراد مهم هستند که فقط شماره آن ها را سیو داری و بس!

2- نمایشگاه ها مختلف.

3-رویدادهایی که شرکت می کنید!(مثلا من در این سمینار با 9 نفر جدید آشنا شدم و ارتباط ایجاد کردم!)

4-انجمن ها و شبکه های اجتماعی

5-ممکنه توی آسانسور یا یک کتابفروشی هم بتونی بند پ رو پیدا کنی!


نکته ششم: یادت باشه شبکه سازی شکار نیست و آدم ها برای ما نردبان نمی شوند،آن ها را نباید به دید ارتباط و بالا رفتن از نردبان نگاه کرد،میتونید این مقاله  جذاب دوست خوبم حسین شیر محمدی را در این مورد بخوانید.


نکته هفتم: حال اگر ارتباط را شکل دادید در 3 موقعیت به رابط خود پیام بدهید!

یک-روز تولد: پیام کپی شده نباشد،شخصی سازی کنید و برای او یک پیام تبریک بفرستید.

دو.روز شغل: مثلا روز معلم یا روز پزشک

سه.مناسبت مهم مثلا عید نوروز یا عید سعید فطر


نکته هشتم: بعضی وقتا میتونی با این آدم مهم صمیمی بشی و وارد زندگی شخصیش بشی  البته اگر در یک رده هستید چون اون فرد هم آدم هست و گاهی اوقات نیاز به درد و دل دارد و دنبال یک گوش شنوا هست پس میتونی به عنوان یک شنونده روی خودت حساب باز کنی! البته خیلی مرز باریکی دارد و باید خیلی مواظب باشید.


نکته نهم: گمشده ارتباطات ما دو چیز است: امنیت و اعتماد! با ایجاد امنیت میتونی اعتماد طرف مقابلت را نیز  تا حدودی جلب کنی!


نکته دهم : 5 عامل مهمی که باعث می شود ارتباط خود را ایجاد نکنید و کارتان را به تاخیر بیندازید

یک-نداشتن اعتماد به نفس

دو. تفاوت درون گراها

3-خجالت

4-رفتار قاطعانه

5-کمال گرایی


شما برای ما از تجربیات شخصی خود برای پارتی سازی و لینک سازی زیر همین پست بنویسید

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید