اولین اصل خلاقیت رو میدونی؟

چه آدمایی خلاقند؟
یک مادری که فرزندش تربیت می‌کنه خلاقه
یه آشپز
یه قصاب
یه راننده
هر کی تو شغل خودش خلاقه
اما ما باور نداریم خودمون رو
چرا؟

اولین و مهم ترین اصل در خلاقیت “پذیرندگی ” هست،اینکه تو خودت رو باور داشته باشی که خلاق هستی خودش یه خلاقیته!

هنری فورد می گوید:

 اگر فکر می‌کنید، می‌توانید پس می‌توانید و اگر فکر می‌کنید، نمی‌توانید پس نمی‌توانید.

 

شاید داستان فالکون‌ها را شنیده باشید. فالکون‌ها گروه انگلیسی بودند که برای اولین بار قطب جنوب را کشف کردند. آن‌ها متشکل از دوازده یا سیزده نفر بودند که وقتی وارد قطب جنوب شدند همه غذاها و امکاناتشان را از دست داده بودند.

امکاناتی مانند لوازم، لباس‌های گرم و وسایل گرمایشی و حیواناتشان را که در سفرشان از آن‌ها کمک می‌گرفتند.

 

آن‌ها حتی غذای کافی نداشتند که بتوانند زنده بمانند و دوام بیاورند. بااین‌حال چیزی در وجود این افراد موج می‌زد که باعث می‌شد که آن‌ها به زنده ماندن خود باور داشته باشند. 

آن‌ها باور داشتند که افرادی برای پیدا کردن آن‌ها خواهند آمد و بالاخره نجات پیدا خواهند کرد. آن‌ها در دل خود امیدوار بودند که از آنجا زنده بیرون می‌روند.

علاوه بر این باور به خاطر اینکه قطب جنوب را کشف کرده بودند، مدام شادی و خوشحالی می‌کردند و به اینکه آن‌ها اولین گروهی هستند که وارد قطب جنوب شده‌اند، افتخار می‌کردند. آن‌ها باور داشتند که نجات پیدا می کنند. 

آن‌ها بااینکه چیزی برای خوردن و گرم کردن خود نداشتند و فقط باور داشتند که نجات پیدا می‌کنند به مدت سیزده روز زنده ماندند، آن‌هم در دمای منفی ۲۵ درجه سانتی‌گراد.

شاید برایتان قابل‌باور نباشد که انسانی بتواند بدون خوراک و لوازم گرمایشی در دمای منفی ۲۵ درجه و به مدت سیزده روز زنده بماند، اما برای فالکون ها این موضوع به یک باور تبدیل شده بود و این باور آن‌ها، باعث زنده ماندن آن‌ها به مدت سیزده روز شد.

اما پس از گذشت سیزده روز بدون آب و غذا فیزیولوژی جسمشان اجازه نداد که بیشتر دوام بیاورند و شرایط طاقت فرسای قطب جنوب باعث مرگشان شد.

 

آیا منظورتان قانون جذب و کائنات است؟

خیر .منظورم اصلا قانون جذب نیست و نمی گویم برای کائنات فرکانس بفرستید و ثروتمند شوید!(با این قانون جذبی که برخی افراد آموزش می دهند کاملا مخالفم!) مگر می شود با یکجا نشستن آدم میلیارد شود؟

منظور من دقیقا این است که شرایط واقعیت رو بپذیر و حتی کمی اغراق کن، تو اگر توی ذهنت بدبختی رو تصور کنی من بهت قول میدم بدبخت بشی و اگر خوشبختی رو تصور کنی من قول میدم خوشبخت شی(البته باید تلاش هم انجام بدیا!)

وقتی من میگم خلاق هستی چرا باور نمیکنی؟ من تو این مقاله گفتم که  تو به این 4 دلیل خلاق هستی و باز هم افرادی به من پیام میدند که ما خلاق نیستیم،چیکار کنیم؟! 

 

آنتونی رابینز می گوید:

    انسان ماشین اثبات باورهای خویش است

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید