شاه حرکت زندگی چیست؟

سکانس اول

به نظر شما چه تغییراتی در نوع  پخت غذا انجام‌شده است؟

در ابتدای حیات بشر که انسان‌های نخستین می‌زیستند و هنوز آتش اختراع نشده بود، معمولاً غذاها را خام می‌خوردند. سپس غذا را روی زغال و هیزم، بعد داخل تنور، پس‌ازآن روی اجاق‌گاز، مایکروفر، سولاردام و… پختند. یقیناً تا ده سال آینده بازهم ابزارها و روش‌های پخت غذا تغییر خواهد کرد. مطمئن باشید تا چند سال دیگر همین چاپگرهای سه‌بعدی که هم‌اکنون در بازار موجود هستند، می‌توانند به‌راحتی غذای موردعلاقه‌تان را تولید کرده و تحویلتان بدهند!

سکانس دوم

روش ارتباطی از قدیم تا به امروز چه تغییراتی کرده است؟

اوایل سرخ‌پوستان با دود به یکدیگر پیام می‌فرستادند. بعدها در جنگ جهانی اول،کبوتر نقش نامه‌رسان را ایفا کرد. سپس روش‌هایی مانند تلگراف، تلفن، موبایل و اینترنت روی کارآمدند و حالا هم شبکه‌های مجازی فراگیر شده و همه از طریق تلگرام و اینستاگرام با یکدیگر در ارتباط هستند. به نظر شما ۱۰ سال دیگر چه بلایی بر سر روش‌های ارتباطی خواهد آمد؟

سکانس سوم

اگر شما می‌خواستید از بوشهر تا تهران بروید چطور این کار را انجام می‌دادید؟

در گذشته تنها راه، خط ۱۱ یا به‌اصطلاح  پیاده رفتن بود. یکی از دوستان قدیمی تعریف می‌کرد برای رسیدن به آبادان ۳ ماه درراه بودند! بعدها سفر از طریق الاغ، اسب، گاری، موتور، ماشین، اتوبوس، قطار، هواپیما و… آسان شد و این سیر تکاملی همچنان ادامه دارد…

از دود تا تلگرام، از زغال تا مایکروفر

به نظر شما چه افرادی باعث شدند از دود به تلفن و بعدها به اینترنت برسیم؟ چه افرادی باعث شدند از زغال به مایکروفر برسیم؟

قطعاً آن اشخاصی که این تغییرات را رقم‌زده‌اند، افراد عادی نبوده‌اند. بلکه آن اشخاص در پی تنوع بوده‌اند. آنان افرادی کنجکاو و علاقه‌مند به ساختارشکنی بوده و مهم‌تر از همه جرات زیادی داشته‌اند. آنان طغیانگر و حتی یاغی بوده‌اند!

چارلی چاپلین…

از چارچلی چاپلین پرسیدند حرکت هنری درصحنه سینما چیست؟

پاسخ داد: “اگر آن حرکت را حذف کنیم، به اصل کار لطمه بزند”

همچون شطرنج که آخرین حرکتی که حریف را کیش‌ومات می‌کند، مهم‌ترین حرکت در شطرنج است. می‌خواهم با قدرت تمام به شما بگویم که ما در زندگی یک حرکت‌داریم که مهم‌ترین یا شاه-حرکت است. اگر آن حرکت در زندگی نباشد یا حذف شود، زندگی به مُردگی تبدیل می‌شود و شما کیش‌ومات می‌شوید!

شاه-حرکت زندگی خلاقیت است و دیگر هیچ!

ما در آکادمی خلاقیت به شما یاد می دهیم چطور خلاقیت را درونتان پرورش دهید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید