لیست پیشنهادی 1+10 کتاب برتر ویژه نمایشگاه کتاب 98

معرفی و لیست پیشنهادی 10 کتاب برتر  ویژه نمایشگاه کتاب 98 را می توانید در این پست ببینید.

1- این راهش نیست؛نمره 1 از 10؛ 9.20

 چرا هر آنچه در مورد موفقیت می‌دانید عمدتاً اشتباه است

در کتاب این راهش نیست با یک کتاب خوش قلم و خوش ترجمه روبه رو هستید

نويسنده اريك باركر
مترجم

انتشارات

قیمت

زهرا جهانفريان

کوله پشتی

38 هزار تومان

اریک بارکر نویسنده کتاب «این راهش نیست» مدعی است هرآنچه راجع به موفقیت می دانیم عمدتا اشتباه است و باید به آن‌چه در پس پرده رازهای موفقیت وجود دارد پی برد.

او می‌گوید بیشتر توصیه‌هایی که در رابطه با موفقیت شنیده‌اید کاملا اشتباه هستند. او در این کتاب از علم شگفت‌انگیزی ورای چیزی که در حقیقت تعیین‌کننده موفقیت است و مهم‌تر از آن، از شیوه دست‌یابی به آن علم پرده برمی‌دارد.

چرا دانشجویان ممتاز به ندرت موفق می‌شوند؟ چگونه بزرگترین ضعف می‌تواند بزرگترین قدرت شما باشد؟

آیا افراد خلاق افرادی ناموفق هستند؟ چرا بهترین درس درباره همکاری کردن را باید از اعضای باندهای مختلف، دزدان دریایی و قاتلان زنجیره‌ای یادبگیریم؟

چرا تلاش برای بالا بردن اعتماد به نفس کار درستی نیست؟ چگونه فلسفه بودا راه حل بهتری پیش پای ما قرار می‌دهد؟

چگونه با استفاده از استراتژی چنگیزخان، خطاهای اینشتین و درس کوچکی از مرد عنکبوتی می‌توان بین کار و زندگی تعادل ایجاد کرد؟

سوال‌های بالا به نظر سوال‌های عجیبی می‌رسند، اما اریک بارکر در این کتاب پاسخی کاملا قانع‌کننده برای آنها دارد.

او در این کتاب می‌گوید باید به افراد موفق تاریخ بنگریم و مانند آنها عمل کنیم و به افراد ناموفق نگاه کنیم و مثل آنها نباشیم.

«این راهش نیست» از آماری تکان‌دهنده و مثال‌ها و روایاتی شگفت‌انگیز استفاده کرده است تا به شما کمک کند مسیر درست را از غلط تشخیص دهید و دیگر به جای رویاپردازی در مورد موفقیت به همان گونه‌ای زندگی کنید که دلتان می‌خواهد.


2-واقعیت ؛نمره 1 از 10؛ 9

ده دلیل برای اینکه درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم – و چرا اتفاقات جهان از آنچه به نظر می‌رسند، بهترند!

 

نويسنده هانس رولینگ
مترجم

انتشارات

قیمت

بهار رحمتی

نشر نوین

39 هزار تومان

کتاب واقعیت نوشتۀ هانس روسلینگ، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون، راهنمایی ضروری برای تفکر روشن نسبت به جهان است که شیوه جهان‌بینی شما را تغییر خواهد داد و شما را برای بحران‌ها و فرصت‌های آینده آماده می‌کند.

بیل گیتس در مورد این کتاب گفته: به تمامی کسانی که امسال از دانشگاه‌های آمریکا فارغ‌التحصیل شوند، یک جلد از این کتاب را هدیه می‌دهد!

هنگامی که سؤالات ساده‌ای درباره روندهای جهانی پرسیده می‌شود، مانند: چند درصد از جمعیت جهان در فقر زندگی می‌کنند؛ چرا جمعیت جهان رو به افزایش است؛ چه تعداد از دختران، مدرسه را به پایان می‌رسانند، ما به طور سیستماتیک به سؤالات پاسخ اشتباه می‌دهیم. آن‌قدر اشتباه که شامپانزه‌ای که به صورت تصادفی پاسخ‌ها را انتخاب کند، همواره از معلم‌ها، روزنامه‌‌نگاران، برندگان جایزه نوبل و مشاوران مالی سبقت خواهد گرفت.

هانس روسلینگ (Hans Rosling) در کتاب واقعیت (Factfulness)، یک توضیح جدید و بنیادی از علت این رخداد را عنوان می‌کند. او از ده غریزه‌ای که نگرش ما را تحریف می‌کنند، پرده‌برداری می‌کند و از تمایل ما به تقسیم جهان به دو گروه (معمولا نسخه‌ای از ما و آن‌ها) به منظور چگونگی درک پیشرفت بشریت (با این باور که اکثر مسائل رو به وخامت هستند) به نحوی که در رسانه‌هایمان انعکاس می‌یابد. مشکل ما این است که از نادانسته‌هایمان چیزی نمی‌دانیم. حتی حدسیات ما از ضمیر ناخودآگاه و تعصبات پیش‌بینی شده تأثیر می‌پذیرند.

مشخصا، جهان با وجود تمام نقص‌هایش در حالت بسیار بهتری از چیزی که ما ممکن است تصور کنیم، قرار دارد. این بدین معنی نیست که نگرانی‌های واقعی وجود ندارند، اما وقتی که همواره در مورد همه مسائل، به جای پذیرش یک جهان‌بینی مبتنی بر واقعیت، صرفا نگران هستیم، توانایی‌مان را در تمرکز بر مسائل مهم‌تر و واقعی‌تر از دست می‌دهیم.


3- قدرت لحظات ؛نمره 1 از 10؛ 8.70

چرا برخی تجارب خاص، تاثیری خارق‌العاده دارند

 

نويسنده چیپ و دن هیث
مترجم

انتشارات

قیمت

مهدی خادمی

نشر نوین

35 هزار تومان

 

نویسندگان کتاب‌های پرفروش «سوییچ (کلید را بزن)» و «ایده عالی مستدام»، این بار به دنبال این سوال رفته‌اند که چرا بعضی تجربه‌های کوچک، ما را تکان می‌دهد، سطحمان را بالاتر می‌برد و حتی متحولمان می‌کند و چطور می‌توانیم چنین لحظات فوق‌العاده‌ای ایجاد کنیم.

اگرچه زندگی هر فرد منحصر بفرد است اما اغلب لحظات به یادماندنی ما، دارای چهار بخش غالب است: تعالی، ادراک، غرور و اتصال. اگر این بخش‌ها را در آغوش بکشیم، می‌توان جادو کرد و بیشتر و بیشتر لحظات خاص آفرید. تصورش را بکنید که یک معلم، درسی را طراحی کند که شاگردانش تا بیست سال بعد یادشان بماند. یا مدیری که می‌داند چطور تجربه‌ای پر از لذت برای مشتریانش خلق کند. تصور کنید که برای ساختن لحظات معنادار برای فرزندان‌تان، شامه قوی‌تری داشته باشید.

این کتاب، دنبال رمز و رازهای جذاب تجربه است. می‌خواهیم بدانیم چرا دوست داریم بهترین و بدترین لحظه یک تجربه را به ذهن بسپاریم و مابقی را به دست فراموشی بسپاریم. چرا «وقتی همه چیز مشخص است، احساس آرامش داریم اما وقتی این طور نیست، سرزنده‌تریم.» و بالاخره چرا ارزنده‌ترین و ناب‌ترین خاطراتمان از دل دوره‌های کوتاهی در جوانی بیرون آمده است.

در این کتاب  می ببینم چطور تجربه‌های کوچک می‌تواند یک زندگی را متحول کند، تجربه‌ای مانند دو غریبه‌ای که در یک اتاق همدیگر را می بینند و چهل و پنج دقیقه بعد بهترین دوست هم شده‌اند (در این مدت کوتاه چه اتفاقی افتاده است؟) یا جوانترین زن میلیاردر جهان، که جهش بزرگش را در زندگی، مدیون سوالی است که پدرش شبها سر میز شام از او می پرسید (به راستی آن سوال ساده چه بود؟)

بسیاری از لحظات تعیین کننده در زندگی ما نتیجه تصادف یا شانس است، اما واقعاً چرا داریم معنادارترین و به یاد ماندنی‌ترین لحظات خود را به شانس و اقبال می‌سپاریم، در حالی که می‌توانیم خالق آنها باشیم؟ کتاب قدرت لحظات راه‌هایی پیش رو ما می‌گذارد تا بتوانیم تجربیات غنی‌تری داشته باشیم.


4- ریز عادت ها(عادت های کوچک) ؛نمره 1 از 10؛ 8.50

 

نويسنده استفن گایز
مترجم

انتشارات

قیمت

اکبر عباسی-حسین باقری

نسل نو اندیش

15 هزار تومان

 

کتاب عادت‌های کوچک به شما در افزودن عادت‌های رفتاری سالم زندگی‌تان کمک می‌کند. گاهی اقدام‌هایی کوچک می‌توانند تاثیراتی شگرف بر زندگی شما داشته باشند. استفن گایز در این اثر به خوبی این تاثیرات عمیق را به تصویر کشیده است.

مغز انسان نسبت به تغییرات کُند عمل می‌کند. راهبرد عادت‌های کوچک، شما را قادر می‌کند که هر روز یک الی چهار عمل راهبردی کوچک را در پیش بگیرید. احتمال اینکه این کارها شکست بخورند و کنار گذاشته شوند، بسیار کم است. این کارها دو هدف را دنبال می‌کنند؛ اول اینکه شما را برای انجام آن‌ها تحریک می‌کنند و دوم اینکه به عادت‌های کوچک تبدیل می‌شوند.

کتاب عادت‌های کوچک (Mini Habits) هفت بخش اصلی دارد. سه بخش اول این کتاب در مورد ساخت عادت، مغز، نیروی اراده، انگیزه و ارتباطی است که این موارد با هم دارند. دو بخش بعدی به بحث در مورد نتایج علمی و منطقی طرز استفاده بهینه از این اطلاعات می‌پردازد. سه بخش آخر روش به‌ کارگیری آن‌ها را نشان می‌دهد.

استفن گایز (Stephen Guise) در این کتاب تعهد می‌دهد که تمرین و تکرار موفقیت می‌تواند هر عادت کوچکی را تبدیل به یک الگوی درازمدت در زندگی کند. زیبایی مفهوم او در سادگی آن نهفته است.


5-طرز فکر(روانشناسی نوین موفقیت) ؛نمره 1 از 10؛ 9.70

نويسنده دکتر کارول دوک
مترجم

انتشارات

قیمت

شهلا ثریاصفت

نشر نوین

35هزار تومان

کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون در دسته روانشناسی کاربردی در نیمه اول سال 2016 بود. دکتر کارول دوک در این کتاب، با معرفی مفهوم «طرز فکر» مبحثی نوین و ساده ولی به شدت تاثیرگذار را مطرح می‌کند.

کارول دوک (Carol Dweck) در سه فصل ابتدایی کتاب، ضمن معرفی ایده طرز فکر و مباحث جانبی، بیان می‌کند برخی افراد به ذاتی بودن توانایی‌ها و استعدادهایشان (طرز فکر ثابت) اعتقاد دارند و برخی دیگر به امکان پیشرفت یا پسرفت خود در زمینه‌های مختلف باور دارند (طرز فکر رشد) و برخی هم با توجه به موضوع مورد بحث، عقیده متفاوتی دارند؛ مثلا برخی افراد باور دارند استعداد نقاشی و هنر ندارند ولی می‌توانند با تمرین و تلاش، مهارت‌های ریاضی خوبی کسب نمایند. یعنی تعداد زیادی از ما به ثابت بودن برخی از توانایی‌ها و قابل رشد بودن توانایی‌های دیگری اعتقاد داریم.

نویسنده سعی دارد در کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت (Mindest: The New Psychology of Success) نشان دهد تفاوت رفتاری و عملکردی افراد مختلف در دو گروه به چه صورت است. برای این منظور او با عناوین «ورزش؛ طرز فکر یک قهرمان»، «کسب‌وکار؛ طرز فکر و رهبری»، «طرز فکر در روابط عاشقانه» و «معلمان، مربیان و والدین؛ طرز فکر برای تربیت» بحث را ادامه می‌دهد و بصورت کاربردی و تخصصی در هر زمینه بحث می‌کند.


6-هنر ظریف رهایی از دغدغه ها(بی خیالی) ؛نمره 1 از 10؛ 9.30

 

نويسنده مارک منسون
مترجم

انتشارات

قیمت

واحد ترجمه کلید آموزش

کلید آموزش

36 هزار تومان

 

«حقیقت پنهان زندگی این است؛ چیزی به نام رهایی از دغدغه‌ها واقعاً وجود ندارد. بالأخره باید دغدغهٔ چیزی را داشته باشید. بخشی از زیست‌شناسی ماست که همیشه به چیزی اهمیت بدهیم و در نتیجه دغدغه‌ای داشته باشیم. پس سؤال این است که دغدغهٔ چه‌چیز را داشته باشیم؟»

کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» کتابی غافل‌گیرکننده است؛ نثر آن روان و خواندنی است و نویسنده،‌ مارک منسن،‌ مفاهیم پیچیده را، با آوردن مثال‌های مختلف از زندگی واقعی افراد مختلف به خواننده منتقل می‌کند. نویسنده، زندگی خودش را هم در متن کتاب وارد می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که خواننده با کتاب احساس نزدیکی کند. «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها»، مفاهیمی مثل رنج، درد، دغدغه، مرگ و زندگی را به‌صورت واقعی و ملموس روایت و واکاوی می‌کند و همانطور که در متن کتاب هم آمده، شعارش یه کلمه است: «صداقت».

«فرهنگ امروز ما خلاصه شده است در انتظارات مثبت اما غیرواقعی: خوشحال‌تر باشید، سالم‌تر باشید، بهترین باشید؛ بهتر از دیگران؛ باهوش‌تر، فرزتر، ثروتمندتر، جذاب‌تر، معروف‌تر، سازنده‌تر، رشک‌برانگیزتر، و تحسین‌شده‌تر. بی‌نقص و شگفت‌انگیز باشید، هر روز طلا بخورید و درحالی‌که همسر سِلفی‌انداز و دو کودک و نصفتان را برای خداحافظی می‌بوسید، در بالگردتان بنشینید و به سوی دفتر کارتان بروید. شما شغل فوق‌العاده لذت‌بخشی دارید و روزهایتان را صرف انجام کارهای بسیار ارزشمندی می‌کنید که احتمالاً روزی کرهٔ زمین را نجات خواهد داد.

اما اگر یک لحظه دست نگه دارید و واقعاً به این‌ها فکر کنید، متوجه می‌شوید که توصیه‌های مرسوم زندگی، تمام توصیه‌های مثبت و خودیارانه‌ای که هر روز می‌شنوید، در واقع بر نداشته‌هایتان تمرکز دارند. آن‌ها آنچه را اکنون به‌عنوان کمبودهای شخصی و شکست‌هایتان قلمداد می‌کنید، نشانه می‌گیرند، و همان‌ها را برایتان برجسته می‌کنند.»


7-کتاب دوباره فکر کن ؛نمره 1 از 10؛ 9.40

نویسندگان: جیسون فرید، دیوید هنسون
مترجم: عزیز میردار، سید محمد اعظمی نژاد
ناشر: موسسه خدمات فرهنگی رسا
چاپ اول: ۱۳۹۵
قیمت: ۱۹۰۰۰ تومان

دوباره فکر کن» عنوان کتابی است که با جملات صریح، مثال‌های واقعی و ادبیات جسورانه  شما را با مدیریت، کارآفرینی و کسب‌وکار آشنا می‌کند. هرکسی فارغ از این‌که کسب‌وکار خودش را دارد یا در رویای آن است، مدیر است یا کارمند، در کشوری پیشرفته زندگی می‌کند یا ساکن کشوری فقیر است، موفق است یا ناموفق، همواره با تردیدها و ابهاماتی برای ادامه کار مواجه است که بعضا سال‌ها پاسخ روشنی برای آن نمی‌یابد. مطالعه «دوباره فکر کن» می‌تواند پاسخی برای برخی تردیدها باشد.

در بخشی از صفحه ۶۸ کتاب می‌خوانیم: «آیا وقتی تازه‌ وارد یک رابطه عاطفی می‌شوید، برای جدایی برنامه‌ریزی می‌کنید؟ آیا در نخستین دیدار درخواست طلاق می‌‌نویسید؟ آیا صبح روز عروسی‌تان با وکیل خانواده ملاقات می‌کنید؟ این خنده‌دار نیست؟

شما به یک استراتژی تعهد نیاز دارید، نه استراتژی خروج. باید فکر کنید که چگونه می‌توانید موجب موفقیت و رشد پروژه خود شوید، نه این‌که چگونه از کشتی بیرون بپرید. اگر کل استراتژی شما بر پایه ترک کردن باشد، در همان نقطه اول شانس پیشرفتی نخواهید داشت.»

کتاب «دوباره فکر کن» در ۱۲ فصل با عنوان‌های «شروع»، «دور ریختنی‌ها»، «رفتن»، «پیشرفت»، «بهره‌وری»، «رقبا»، «تکامل، «تبلیغات»، «استخدام»، «کنترل آسیب»، «فرهنگ» و «نتیجه‌گیری» تدوین‌شده است.


8-تفکر کند و سریع ؛نمره 1 از 10؛ 9.30

 

نویسنده: دانیل کانمن
مترجم: فروغ تالو صمدی
ناشر: دانش بهمن 
قیمت: ۱۹۰۰۰ تومان

کتاب پرفروش تفکر، سریع و کند دانیل کانمن، روانشناس و برنده نوبل اقتصاد، خلاصه تحقیق اوست که با همکاری آموس تورسکی بیش از چند دهه به آن مشغول بوده است.

این کتاب شامل سه بخش از مراحل کاری اوست: کارهای اولیه، یعنی سویه گری های شناختی، سپس نظریه چشم انداز و پس از آن پژوهش هایی در زمینه شادی است. محور اصلی کتاب دوگانگی میان حالت اندیشه است: سیستم دو آهسته تر، خودخواسته تر و منطقی تر است، در حالی که سیستم یک سریع، غریزی و احساسی است. این کتاب ترسیم سویه گیری های شناختی در ارتباط با هر نوع تفکر است که با پژوهش های خود کانمن درباره نفرت از باخت آغاز می شود. این کتاب، با پشتوانه چند دهه پژوهش های دانشگاهی، نشان می دهد که افراد، با تغییر چارچوب پرسش و جایگزین کردن پرسش های ساده تر، در حقیقت به قضاوت های انسانی اهمیتی بیش از حد می دهند. کانمن، با شرح کارکرد دو سیستم، تلاش می کند نشان دهد که چه وقت می توانیم در تصمیم گیری های مربوط به زندگی و تجارت به بینش و شهودیات خود اطمینان کنیم و چه زمانی از آن بپرهیزیم و با شیوه شناخت سویه گری های ذهنی چگونه می توانیم از اشتباهات اجتناب کنیم. این کتاب برنده جایزه بهترین کتاب آکادمی ملی علوم و جایزه کتاب لس آنجلس تایمز و برگزیده منتقدان کتاب نیویورک تایمز به عنوان یکی از ده کتاب سال 2011 شناخته شده است.


9-ذهن کامل نو ؛نمره 1 از 10؛ 8.90

نویسنده: دانیل کانمن
مترجم: رضا امیر رحیمی
ناشر:  کندوکاو 
قیمت: 34000 تومان

ذهن کامل نو در مورد حرکت از عصر اطلاعات به عصر مفهومی است و یکی از پروفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، واشینگتن پست و بیزنس ویک است.
 کتاب ذهن کامل نو با ترجمه رضا امیر رحیمی یک کتاب با حجم  و وزن متوسط در 304 صفحه است. ترجمه ساده و روان و به سادگی قابل فهم و اما موضوع کتاب بسیار جذاب و گیرا است به صورتی که سعی می کنید تمام کتاب را در اسرع وقت مطالعه کنید تا به رمز و راز خلق ذهنیت و شیوه تفکر جدید  و نو برای خود به شیوه ای که دنیل پینک تعریف می کند دست پیدا کنید.

کتاب ذهن کامل نو دو بخش اصلی دارد که بخش اول آن عصر مفهومی یا conceptual age  را شرح می دهد. و بخش دوم آن به اسم حواس شش گانه، شش توانایی (حس) اساسی انسان را که برای موفقیت چشمگیر حرفه ای و شخصی در عصر حاضر و به خصوص در آینده نیاز داریم را مشخص می کند و فاش می کند که چگونه در آنها استاد شویم و فراتر از قواعد و قوانین معمول که یک زندگی ماشینی در عصر حاضر برای ما ایجاد که است فکر کنیم و نوع تفکر مان را به طرز چشمگیر و سود مندی تغییر دهیم.


10-موفق سازها ؛نمره 1 از 10؛ 9.20

نویسنده: درک تامسون
مترجم: سینا بحیرایی
ناشر:  مهرگان خرد
قیمت: 40000 تومان

 

کتاب «موفق سازها» یا «پدیده‌ها چگونه محبوب می‌شوند» نوشته درک تامپسن اثری درباره موفق‌ها است. معدود کارها و ایده‌هایی که با صاحبانشان در بین فرهنگ عامه و رسانه‌ها به محبوبیت فوق‌العاده و موفقیت تجاری قابل توجهی دست یافته‌اند.

این کتاب بر این نظریه استوار شده است که «اگرچه به نظر می‌رسد آهنگ‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌های پرهزینه، شوخی‌های اینترنتی و برنامه‌های درجه یک به یک‌باره به موفقیت می‌رسند، ولی حتی این آشفته بازار فرهنگی هم تحت سلطۀ قوانین مشخصی است.»

درک تامپسن قصد دارد به این بحث روان‌شناسانه بپردازد که چه می‌شود که بعضی مردم از بعضی چیزها خوششان می‌آید و نقش رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی، بازهای فرهنگی و اقتصادی که ایده‌ها را گسترش می‌دهند در این میان چقدر است.

این کتاب اساسا دو پرسش مهم را مطرح می‌کند:

۱. راز آفرینش محصولاتی که مردم دوست دارند، در موسیقی، سینما، تلویزیون، کتاب، بازی، برنامه‌های گوشی و دیگر بخش‌های قلمروی گستردۀ فرهنگ چیست؟

۲. چرا در این بازار بعضی محصولات شکست می‌خورند درحالی‌که ایده‌های مشابه آن‌ها جواب می‌دهند و به محبوبیتی فوق‌العاده می‌رسند؟

نویسنده در پاسخ به این سوالات به دو موضوع مهم می‌پردازد، رابطه محبوبیت با ذهن آدمی» و «محبوبیت و بازار» و می‌کوشد داستان پیچیده راز محبوبیت برخی محصولات را با زبانی ساده برای مخاطب بیان کند.

مطالعه این کتاب را به تمامی آنها که در حرفه بازاریابی فعالیت می‌کنند و البته متخصصان علوم ارتباطات و رسانه توصیه می‌کنیم.


10+1- قهرمان بزدل(2جلدی) ؛نمره 1 از 10؛ 9.10

آموزش خلاقیت به زبان ساده

نویسنده: سعید بهزادی
ناشر:  سخنوران 
قیمت: 39 هزار تومان

این اثر تنها رمان آموزشی خلاقیت است که شخصیت جناب خان و خرزو خان در آن هنرنمایی می‌کنند. اگر صاحب هر کسب و کاری هستید، فرقی ندارد لوله‌کش یا نانوا، مدیر یک شرکت 3 نفره یا هزار نفره، این کتاب می‌تواند رشد و فروش کسب و کارتان را افزایش دهد. کافی است یکی از تکنیک‌های آن را تست کنید؛ آن وقت متوجه قدرت این تکنیک‌ها می‌شوید.

زندگی پر از داستان است؛ داستان ازدواج، مرگ، یک فیلم، یک زندگی، شاهنامه، هزار و یک شب و… این داستان‌ها برای همه جذابیت دارد. چرا بچه‌ها به پدر و مادر خود می‌گویند برایشان داستان بخوانند؟ تا حالا دیده‌اید که پسری بگوید “بابا بسه دیگه برام داستان نخوان”؟ قهرمان بزدل 2 (Coward hero 2) هم پر از داستان است. داستان‌های جذاب، شنیدنی و شخصی‌سازی شده که باعث ماندگاری آن‌ها در ذهن می‌شوند.

به قول انیشتین: “بهترین راه آموزش مثال زدن است.” نویسنده در این کتاب بر حرف انیشتین مهر تأییدی زده و در سراسر آن از مثال‌های کاربردی استفاده کرده و چندان دنبال تئوری‌ و حرف‌های پیچیده نبوده است. او سعی کرده تا آنجا که می‌تواند هر مبحثی را ساده‌سازی کند تا هر فردی با هر سطح سوادی به راحتی مطالب را فراگیرد. همچنین برای بیشتر مطالب خودآزمایی و تمرین گذاشته تا مطالب را سریع‌تر فراگیرید.

برای درگیر کردن مخاطب با کتاب از چهار شخصیت آقای خلاق، خانم خلاق، جناب خان و خرزو خان استفاده شده است. آقا و خانم خلاق زن و شوهر هستند و همیشه با سؤالات جدی و کنجکاوانه خود به عمیق‌تر شدن مطالب کمک می‌کنند. گاهی اوقات با هم دعوا می‌کنند و گاهی اوقات به هم دل و قلوه می‌دهند.

جناب خان نیز همان‌طور که از شخصیتش برمی‌آید به شدت طنز اما جدی صحبت می‌کند. گاهی اوقات سر از رقصیدن درمی‌آورد و گاهی رئیس آدم کوتوله‌ها در جنگل می‌شود! گاهی حضور کمرنگی دارد و بعضی مواقع هم عنان خط داستان را دست می‌گیرد و تخت گاز با سرعت 130 می‌رود. خرزو خان هم برخلاف شخصیتش که همه می‌شناسند، گره کتاب را در مواقع حساس باز می‌کند.

این کتاب را بیش از ده‌ها استاد برجسته ایران تایید و پیشنهاد کرده‌اند؛ از جمله: محمد پیام بهرام پور مربی و مدرس مهارت‌های ارتباطی و نویسنده‌ی 5 جلد کتاب، دکتر کامران صحت مدرس فروش و بازاریابی، پویا ودایع مرد زبان بدن ایران، حمید امامی اعجوبه فروش بیمه عمر در ایران، آرش سروری آی تی من و مجری شبکه‌های صدا و سیما، حسین شیر محمدی نویسنده‌ی 7 جلد کتاب، دکتر روبن غنی پور، دکتر افشین قیطوریان، دکتر شعبانعلی کوهستانی و…


حالا نوبت شماست،یک یا دو کتابی که به نظرتان جز بهترین کتاب هاست و آن را خواندید یا می خواهید در نمایشگاه کتاب بخرید را زیر همین پست معرفی کنید تا دیگران نیز استفاده کند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید